Bookmark and Share

Türksat Savunma Verecek!

TÜRKSAT'ın Samanyolu Yayın Grubu bünyesindeki 13 televizyon ve radyoyu, sözleşmesi devam ettiği halde hukuksuz bir şekilde uydudan indirme kararı ile ilgili Ankara 6. İdare Mahkemesi TÜRKSAT'ın savunmasının alınmasını kararlaştırdı.Mahkeme TÜRKSAT'a evet demedi!

Pop10 Haber

Ankara 6. İdare Mahkemesi Samanyolu Yayın Grubu televizyon ve radyolarının karartılmasına "evet" demedi. Mahkeme TÜRKSAT'tan savunma istedi. TÜRKSAT'la sözleşmesi devam ettiği halde 'telafisi mümkün olmayan zarara' yol açacağı bilinen ve yüzlerce basın emekçisinin işsiz kalmasına sebep olacak hukuksuz uydudan çıkarma kararıyla ilgili mahkeme, TÜRKSAT'ın kararına gerekçe olan bilgi, belgelerle birlikte hukuki delillerini sunmasını istedi. TÜRKSAT'la 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan, (Kasım ayı dahil) uydu ücretlerini peşin ve günü gününe yatıran Samanyolu yönetimi, hukuksuz girişimin iptali için kanuni gerekçelerini daha önceden sunmuştu.

TÜRKSAT'A SÜRE VERİLDİ

6. İdare mahkemesi tarafından uydudan çıkarma kararının gerekçesi sorulan TÜRKSAT'ın hukuki zeminde verilen süre içinde savunmasını sunması gerekiyor. Konuyla ilgili Samanyolu Haber'e bilgi veren Samanyolu avukatı Fikret Duran, 'mahkemenin istediği savunmayı vermeden çıkarma kararının uygulanması hukuki olmaz' diyerek TÜRKSAT'ın yargıya, kararını izah ederek hukukun çizdiği çerçevede çalışması gerektiğini ifade etti. Keyfi alınabilecek kararların hem ceza davasına, hem de tazminat davasına konu olacağı belirtiliyor.

13 TELEVİZYON VE RADYODA YÜZLERCE GAZETECİ VE BASIN EMEKÇİSİ ÇALIŞIYOR

Yayın Grubu'na bağlı Samanyolu TV, Samanyolu Haber TV, Mehtap TV, Yumurcak TV ile Türkiye'nin ilk Kürtçe özel televizyonu Dünya TV'nin de aralarında bulunduğu 13 TV ve Radyo TÜRKSAT üzerinden yıllardır milyonlarca kişiye ulaşıyor. TV kanalları ve radyolarda yüzlerce gazeteci ve basın emekçisi çalışıyor.

13 Kasım 2015ETİKETLER:

Bookmark and Share
İlgili Haberler

27. Genç İletişimciler Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Aydın Doğan Vakfı 27

Erdoğan'dan, Nobel Kimya Ödülü Sahibi Prof. Dr. Sancar onuruna...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 Yılı Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof

Erdoğan, Sancar’a Ankara simidi ikram etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimya dalında Nobel Ödülü Prof

Oğlunun şehadet haberini alan baba hastaneye kaldırıldı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, bombalı saldırıda şehit olan 3 polisten Özel Hareket Şube Müdürü Ahmet Kabukçu'nun şehadet haberini alan baba Kamil...

Şehit polisin evinde hüzün yaşanıyor

Diyarbakır’da terör örgütü mensuplarınca polis aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 38 yaşındaki Nuri Yazanel’in Sivas’ta bulunan...