Bookmark and Share

İI Emniyet'inden skandal 'Oy ve Ötesi' talimatı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, yarın yapılacak 1 Kasım seçimlerinde Oy ve Ötesi grubu üyelerinin sandık alanı ve çevresine alınmayacağına karar verdi. Emniyet, okullarda görevli amirlerin , sandık kurulu başkanlarına sabahdan bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapmasını ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmesini istedi. Söz konusu talimatın, diğer illerde de verildiği belirtiliyor.

Pop10 Haber

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü'nün 1 Kasım Seçimleriyle ilgili tartışma yaratacak kararına Cumhuriyet ulaştı. Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail İçen, 30 Ekim tarihli “Sandık alan ve çevresi tedbiri” konulu bir yazıyı, tüm merkez ve ilçe teşkilatlarına gönderdi. Yazı, seçim güvenliğini sağlamak amacıyla sivil inisiyatif olarak kurulan oy ve ötesi grubunu hedef alıyor: Emniyetin yazısında, şöyle denildi:

“Oy verme günü olan 1 Kasım 2015 Pazar günü, sandık çevresinde ‘Bina sorumlusu, sandık kurulu başkanı ve memur üyeler, seçime katılan partilerin onaylı müşahitleri, sandık alanında kayıtlı seçmen, milletvekili ve milletvekili adayları, çağrılması durumunda kolluk güçleri, sandık başı işlemlerine engel olmamak koşuluyla medya mensupları haricinde kimse bulunamaz.(298.S.K. Madde 82) hükmü dışında bulunanlar, özellikle Oy ve Ötesi Sivil İnisiyatif Grubuna ait hiçbir üyesinin sandık alanı ve çevresine alınmayacaktır. Okullarda görevli amirler sandık kurulu başkanlarına sabahtan bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir. Rica ederim.”

İşte o skandal talimat:


31 Ekim 2015ETİKETLER: oy ve ötesi, haber, cumhuriyet, adıyaman, 1 kasım, seçim

Bookmark and Share
İlgili Haberler

Kalaycıoğlu'ndan Seçim Yorumu!

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ersin Kalaycıoğlu’nun "Bir parti dört seçim üst üste...

Star yazarı Küçük söyledi, Cumhuriyet yazdı, Milliyet kızdı!

Star'da yazılar yazan, iktidar yanlısı kanallarda yorum adı altında tehditler savuran Cem Küçük'ün,...

Mhp'de Düşüş Devam Mı Ediyor?

IPSOS araştırma şirketinin 1 Kasım seçimlerinin hemen ertesinde, 2-3 Kasım tarihlerinde 1614...

AKP Seçmeni Başkanlık İstiyor Mu?

Başkanlık sistemi tartışması yeniden başlıyor. Önceki yapılan araştırmalara göre başkanlığa destek...

"Halk Neden Akp Dedi?"

Akpınar, "Bundan sonra Türkiye’nin nasıl olacağı, hangi yöne gideceği yürütme, iktidar ve parti...

İşte Tam Liste!

1 Kasım seçimlerinde yüzde 49,4 oy alan AKP, 316 milletvekili çıkarırken, yüzde 25,4 oy alan CHP...

BBC'den Seçim Yorumu!

Times gazetesi, 1 Kasım Milletvekili Seçimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için...

İI Emniyet'inden skandal 'Oy ve Ötesi' talimatı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, yarın yapılacak 1 Kasım seçimlerinde Oy ve Ötesi grubu üyelerinin sandık alanı ve çevresine alınmayacağına karar verdi....

Windows 10, 120 milyon bilgisayara indirildi

Microsoft, 29 Temmuz'da yayınlanan Windows 10'un bugün itibariyle 120 milyonun üzerinde bilgisayara indirildiğini paylaştı.

Periscope'e yasak talebi mahkemeden döndü!

Özgür Göğçin (29) isimli bir kişi, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvurarak kullanıcılarına cep telefonu aracılığıyla canlı yayın yapmasına...

Makul şüpheye karşı “Gözaltındayım'' tuşu!

Atölye15 yazılım ekibi tarafından üretilen uygulama sayesinde, akıllı telefonda tek butona basarak önceden belirlediniz 3 kişiye gözaltı haberini ve...

Şerit piller hayatımızı kolaylaştıracak...

Şerit piller hayatımızı kolaylaştıracak... Samsung şimdi kendi cihazlarının pil ömrünü arttırmak için şerit şeklinde bataryalar geliştirdi.